Młodzi odczuwają lęk przed pracą

Z badań wynika, że młodzi ludzie odczuwają lęk przed pracą. Boją się, że nie znajdą pracy, a jeżeli nawet, to nie będą potrafili wykonać swoich obowiązków. Obawiają się również, że wynagrodzenie, jakie otrzymają za pracę, nie da im możliwości utrzymania się, choć ich wymagania finansowe wcale nie są wygórowane. Czy faktycznie jest czego się bać?

 

Młodzi decydują się niewymagającą pracę

Ludzie tuż po studiach i z niedużym doświadczeniem w pracy decydują się często na pracę w sklepach przy wykładaniu towarów, na kasie, na budowie, jako pomocnik, czy dostawca pizzy. Jest to mniej wymagająca i mniej odpowiedzialna praca. Otrzymują za to nieduże wynagrodzenie. Dzięki temu nie muszą stresować się tym, że nie podołają wyzwaniom, z jakimi będą musieli się zmierzyć.

 

Ryzyko małych zarobków

Osoby tuż po studiach i z brakiem doświadczenia zawodowego obawiają się, że nie znajdą dobrze płatnej pracy. Twierdzą, że ich wymagania finansowe nie są duże, ale jak tu utrzymać się za najmniejszą krajową? Nie jest łatwo. Niekiedy okazuje się to nawet niemożliwe. Stąd boją się iść do pracy, a może po prostu boją się dorosłego życia, w którym już będą musieli zarobić na siebie, a w przyszłości może również na swoją rodzinę.

 

Młodzi ludzie nie mają łatwo

Trzeba przyznać, że młodzi ludzie w temacie kariery zawodowej wcale nie mają łatwo. Po studiach trudno jest im znaleźć dobrą pracę. Nie mają też doświadczenia praktycznego, co automatycznie utrudnia im znalezienie zajęcia zarobkowego. Pomimo iż ogłoszeń jest całe mnóstwo, z zatrudnieniem jest faktycznie kłopot. Wystarczy posłużyć się hasłem praca gorzów, aby uświadomić sobie, że ofert pracy nie brakuje. Jednak to nie oznacza, że młodzi ludzie mają ogromne szanse na zatrudnienie, bo jest wręcz przeciwnie. Teraz pracodawcy szukają owszem, młodych, ale z wieloletnim doświadczeniem i odpowiednimi kwalifikacjami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *