Nieuchronne zmiany dla pracowników

Nie dosyć, że borykamy się, jako kraj w ogólnoświatowym kryzysem gospodarczym i finansowym, to na dodatek doskwiera nam takie zjawisko jak bezrobocie. Oczywiście, jeśli założymy ręce i nic nie będziemy robić, aby z tym zjawiskiem walczyć, to na pewno nie mamy szans na jakikolwiek sukces w tejże materii. Jeśli spojrzymy na mapę naszego kraju, to zauważymy, że niektóre miasta i gminy bardzo aktywnie działają na rzecz zwalczania bezrobocia, ale nie wszystkie. Niektóre z miast i gmin nie wykazują zbyt wielkiej inicjatywy w zakresie pomysłów na zwalczanie bezrobocia.

Jak to się robi w Gorzowie?

Na pewno do tych pierwszych możemy zaliczyć Gorzów Wielkopolski. Miasto, które niegdyś słynęło przede wszystkim z fabryki Stilon, dzisiaj zmieniło bardzo mocno swoje oblicze. Oczywiście przede wszystkim zmienił się lokalny rynek pracy. Mamy bardzo rozwinięte usługi, ale oczywiście nie zapominamy również o przemyśle.

To właśnie w Gorzowie Wielkopolskim, bowiem powstała jedna z podstref Kostrzyńsko- Słubickiej strefy ekonomicznej. Wraz z tym posunięciem pojawiły się oczywiście nowe miejsca pracy dla mieszkańców Gorzowa oraz okolicznych miejscowości. W strefie tej mamy już kilka znaczących podmiotów, co przekłada się na wielkość zatrudnienia jak również na kształtowanie się gorzowskiego rynku pracy. Między innymi warto jest zwrócić uwagę na takie podmioty jak TPV, jak również na BriVictory. Obecność tych największych na pewno jest bardzo korzystna i daje bardzo duże szanse na obniżenie poziomu bezrobocia w mieście.

Warto również dodać, że ta podstrefa ekonomiczna to nie jedyne propozycje pracy, jakie możemy znaleźć w Gorzowie Wielkopolskim. Nie zapominajmy o usługach, które również są bardzo ważne i ktoś przecież musi je świadczyć. Dlatego też branża usługowa i branża handlowa w Gorzowie Wielkopolskim to również takie miejsca, gdzie można potencjalnie szukać zatrudnienia. Działania gorzowskich władz i podmiotów znajdujących się na terenie miasta idą jednakże nieco dalej. Tworzenie nowych miejsc pracy, bowiem nie może opierać się na jakichś wątpliwych przesłankach, na domysłach, ale musi być poparte odpowiednimi badaniami. Ma to szczególne znaczenie w obliczu wspomnianego na początku kryzysu ekonomicznego i gospodarczego. Dlatego też z takimi badaniami mamy do czynienia również w Gorzowie Wielkopolskim. Między innymi przeprowadzono bardzo istotne badania i analizy na temat wpływu ogólnoświatowego spowolnienia gospodarczego na Gorzów Wielkopolski, na lokalnych przedsiębiorców, a przede wszystkim na lokalny rynek pracy, poziom bezrobocia, szanse kariery i możliwości, jakie będą się jawić przed tymi, którzy na ten rynek pracy będą wchodzić.

Badania te poszły dalej, gdyż poprzez nie i poprzez wysunięte na ich podstawie wnioski starano się przygotować lokalny rynek pracy w Gorzowie Wielkopolskim na wszelkie utrudnienia i na wszelkie istotne zmiany, jakie mają się dokonać w światowej i polskiej gospodarce. Dzięki temu lokalny rynek pracy w Gorzowie Wielkopolskim jest w pełni przygotowany na różne scenariusze, jakie mogą nastąpić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *