Offshoring w Szczecinie, moda czy potrzeba?

W ostatnim czasie w Szczecinie zaobserwować można bardzo intensywny rozwój zagranicznych centrów usług biznesowych. Miejsce pracy w tych centrach znalazło już ponad
2,5 tysiąca szczecinian i liczba ta w dalszym ciągu rośnie.

Mieszkańcy miasta na początku byli zbulwersowani tą wszechobecną modą na budowę ogromnych biurowców, chcieli zachować wygląd starego, pięknego Szczecina. Ale co się okazało … powstawanie tych dużych i nowoczesnych budynków przyniosło za sobą jakże ogromne korzyści. Zwiększyło to prestiż naszego miasta i stało się dla nas atutem.

Dlaczego? Wybudowanie tych nowoczesnych biurowców zachęciło do współpracy z miastem wielu poważnych i dużych inwestorów. Stworzyli oni centra biznesowe, w których zamierzają zatrudnić przede wszystkim wykwalifikowaną kadrę. Jak wiadomo, kryzys który nas dotknął
w ostatnich latach spowodował, że młodzi absolwenci wyjeżdżają za dobrą pracą do innych miast
a nawet państw. Takie inwestycje jak budowa nowoczesnych biurowców pozwoli nam zatrzymać przed migracją dobrze wykształconych, młodych absolwentów.  Jest to zadaniem miasta by wskazać inwestorom ilu tych ludzi jest dostępnych na rynku pracy. Centra BPO kładą duży nacisk by wizytówką  przyszłego pracownika było jego dobre wykształcenie i znajomość języków obcych.

Wyjaśniając centrum BPO (Business Process Offshoring) to wydzielanie i przenoszenie nieprodukcyjnych funkcji firm za granicę. Ośrodki BPO obejmują następujące usługi: techniki informacyjne, usługi finansowo – księgowe, badawczo – rozwojowe, logistyczno – magazynowe oraz centra telefoniczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *