Praca wartością jest

Oczywistym faktem jest ten, że w innych regionach Polski jak Warmia, Mazury, Podlasie czy też Podkarpacie, bezrobocie znajduje się na znacznie wyższym poziomie niż w dużych miastach Aglomeracji Śląskiej, w Warszawie czy też w Poznaniu. Faktem niezaprzeczalnym jest również ten, że poziom bezrobocia w całym naszym kraju jest na dosyć wysokim pułapie. Nie oznacza to wcale, że nie ma pracy, bo ona jest i to szczególnie w takich regionach jak Aglomeracja Śląska. Jednym z jej miast jest Bytom.

Mieszkańcy tego miasta mają prawo narzekać na likwidowanie miejsc pracy w kopalniach, na upadające niektóre zakłady pracy, ale z drugiej strony trzeba jasno powiedzieć, że ich położenie wcale nie jest złe. Bytom przecież otoczony jest wieloma innymi miastami, do których nie jest daleko i w których jak najbardziej można znaleźć pracę.

Przede wszystkim w tym miejscu warto zwrócić uwagę na Gliwice i znajdującą się tam strefę ekonomiczną z wieloma zakładami pracy, które co jakiś czas przyjmują nowych pracowników. Nie ma zatem mowy o jakimś bardzo trudnym rynku pracy, gdyż z pewnością mieszkańcy Bytomia mają spore możliwości w znalezieniu zatrudnienia. Potrzeba jedynie pewnej dozy zacięcia i odrobiny cierpliwości, a sukces się pojawi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *