Zamieszczanie ogłoszeń o pracę w darmowych serwisach

Przedsiębiorcy nie zawsze mają finanse na wydatki, które są związane z zamieszczaniem ogłoszeń o pracę. Dlatego zastanawiają się, czy dodawanie ich w darmowych serwisach jest korzystne i warto to robić. Właściwie odpowiedź na tę wątpliwość nie powinna być trudna, wydaje się nawet oczywista.

 

Różnica między płatnymi ogłoszeniami a darmowymi

W internecie możemy trafić na płatne i darmowe serwisy z ogłoszeniami o pracę. Które są lepsze? Albo, czym różnią się jedne od drugich? Różnice są przede wszystkim dla pracodawcy, który zamieszcza ogłoszenie. W jednym po prostu musi ponosić koszty za dodanie treści, a w drugim zaś nie. Płatne z reguły są popularne i ogłoszenia te docierają do większej liczby potencjalnych pracowników. Zdarza się również, że zarządzający serwisem przesyłają oferty pracy do potencjalnych kandydatów, którzy spełniają warunki określone przez pracodawcę. To zwiększa szansę na szybkie znalezienie odpowiedniego pracownika. Darmowe serwisy to pełna swoboda. Są bardziej i mniej popularne, zwykle bez dodatkowych funkcji.

 

Czasem nie ma sensu przepłacać

Czasem ogłoszenia darmowe są w zupełności wystarczające. To oznacza, że nie trzeba płacić, aby znaleźć ludzi do pracy. Jeżeli komuś nie zależy na czasie albo nie ma szczególnych wymagań, nie musi płacić za ogłoszenia. Tak naprawdę osoby, które szukają pracy, zaglądają zarówno do płatnych, jak i darmowych portali. Prędzej czy później znajdą się odpowiedni kandydaci, którzy spełnią wszystkie oczekiwania i potrzeby.

 

Podsumowując, nie ma większego znaczenia, gdzie zamieszcza się ogłoszenie w sprawie pracy. Najlepiej robić to w popularnych serwisach, z których korzysta wielu potencjalnych kandydatów. A to, czy serwis jest płatny, czy nie, nie ma większego znaczenia. Chcąc zminimalizować koszty firmy, warto zacząć od darmowych serwisów. Przecież w każdym momencie można dodać jeszcze jedno ogłoszenie w płatnym portalu. Jeżeli pracodawca ma czas i chęci, może na przykład dodać ogłoszenia w darmowych i płatnych serwisach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *